Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Ustawienia okręsu między przeglądami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Ustawienia okręsu między przeglądami

    Ok ja się dostosuje tylko w razie czego jak będzie dajcie mi znac na telefon bo już mnie nie bedzie na necie dziś 661 714 728

  • #2
    [O2] Ustawienia okręsu między przeglądami

    Witam,

    jestem po II przeglądzie 60tyś. Panowie skasowali niby licznik ale na zegarze między-przeglądowym mam same ----. Oczywiście chodzi o informacje z komputera. Więc dzwonię do nich że coś jest nie halo a oni na to żebym ręcznie skasował. No i zrobiłem to ale wyskoczyło mi wtedy 15 tyś że ma do zrobienia a nie 60 tyś. Dzwonię więc znowu - kazali przyjechać. Pogrzebali i znowu skasowali ale dalej nic nie ma same ----. Z drugiej zmiany chłopy zgłupieli i kazali sobie przyjechać na I zmianę bo wtedy będzie elektryka ale po co on to nie wiem.

    Wie ktoś jak to ustawić na longlife ?

    Komentarz


    • #3
      że jak :?:
      long life i 60tyś :shock:
      linglife ustawisz tylko przez vcds-a :idea:

      Komentarz


      • #4
        jalalewale, musisz przejechać pewien dystans ( jakieś 500-1000 km ) zanim "---" zamieni się w konkretne wskazanie "km/dni". Zawsze tak było i dziwię się, że ASO tego nie wie...
        Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
        Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

        Komentarz


        • #5
          Takie ASO widocznie. Pracownicy serwisu to mają jakieś szkolenia organizowane, jak zaczynają pracę lub w trakcie jej, czy Skoda Polska podchodzi do tego, że pracownik nauczy się na samochodzie klienta i tyle? To jakaś masakra jest, nie znają podstawowych spraw.

          Komentarz


          • #6
            faktycznie dopiero teraz po przejechaniu ok. 700km pojawiła się informacja. Troche dziwne że przy resetowaniu z pozycji kierowcy informacje te pojawiają sie od razu.



            Dzięki za pomoc i życzę Zdrowych, pogodnych Świąt Bożego Narodzenia a na Nowy Rok 2013 prostych dróg i bezawaryjności

            Komentarz


            • #7
              Re: Ustawienia okręsu między przeglądami

              Zamieszczone przez jalalewale
              No i zrobiłem to ale wyskoczyło mi wtedy 15 tyś że ma do zrobienia.

              Wie ktoś jak to ustawić na longlife ?
              Cześć

              Dobrze radze sprawdź jaki olej wlali Ci do silnika. Czy na pewno spełnia specyfikację longlife?
              Tydzień temu byłem na przeglądzie. Też mam na zegarze ---. W książce serwisowej - wpisano następny przegląd wg wskazań licznika lub za 2 lata. Niestety w domu pod maską zaskoczyła mnie kartka z informacją, że następny przegląd za 15 kkm. Sprawdziłem więc zapis na fakturze, wydruki z przeglądu i niepełne opakowanie oleju, które dostałem na przeglądzie. Ku mojemu zdziwieniu okazało się, że olej nie jest olejem long life. Wiem teraz, że muszę za 15 kkm stawić się na wymianę oleju.
              Ponieważ mam całą dokumentację z przeglądu to stawię się u kierownika serwisu lub prezesa firmy z reklamacją.

              Komentarz


              • #8
                metan, w CGGA longlife? Pewny jesteś, że masz możliwość ustawienia u siebie zmiennego okresu między przeglądami?

                To podepnę się pod temat.
                Trochę już czasu minęło od mojej przygody ze zmianą trybu ze zmiennego na stały - jakieś 5kkm - ochłonąłem trochę. Po prosiłem o zmianę przy przeglądzie na 75 kkm. Chwilę później okazało się, że ustawili mi OQ0, gdzie nie pokazuje temperatury oleju. Oczywiście nikt w ASO nie był tego świadomy, że tak będzie i zdziwili się jak im to powiedziałem, że to normalne.
                Jakoś tak się przyzwyczaiłem się do tego, że zawsze jak startowałem zimnym samochodem to nie dociskałem gazu mocniej póki temp. oleju nie osiągnęła właściwej temperatury pracy czyli od 85 C. Przydatny bajer był. Poczytałem po forum i jadę z powrotem do ASO w celu uświadamiania, że jak przestawią mi na OQ2 to będę miał temperaturę oleju.
                I oczywiście ściana. Że to już się nie da, że oni nie mają możliwości wyboru przy zmianie czy to będzie OQ0 czy OQ2, tylko mogą kliknąć w komputerze "zmienny" albo "stały". Wierzyć mi się w to nie chce.
                Jak to Panowie w końcu jest?
                Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez piociel
                  metan, w CGGA longlife? Pewny jesteś, że masz możliwość ustawienia u siebie zmiennego okresu między przeglądami?
                  Fabryczna specyfikacja to QG1 - czyli zmienny okres między przeglądowy. Potwierdzone nalepką specyfikacyjną i wskazaniami licznika.

                  Komentarz


                  • #10
                    piociel,

                    bierzesz VCDSa i ustawiasz sobie zmienny jak Ci się podoba i działa temperatura oleju...

                    [ Dodano: Sro 19 Gru, 12 22:25 ]
                    nie widzę sensu i potrzeby jechania z tym do ASO
                    Pozdrawiam
                    Marcin

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez Enriquez
                      bierzesz VCDSa i ustawiasz sobie zmienny jak Ci się podoba i działa temperatura oleju...
                      Czy w OII przed FL da się włączyć wyświetlanie temperatury oleju na Maxi docie?

                      Komentarz


                      • #12
                        to zależy, czy masz taką opcję do wyboru w menu MFD. Licznik musi to fizycznie obsługiwać. Starsze FL też tego nie miały (do MY2010).
                        Pozdrawiam
                        Marcin

                        Komentarz


                        • #13
                          Enriquez, bede musial sie tym w koncu zainteresowac. Dzieki
                          Był: VWCaddy 1,9 TDI, Superb 2,0 TDI, Ceed 1,6 CRDI, OII 1,4 TSI, Astry: G - 1,6 8V, H - 1,7 CDTI, Skoda 105, Maluch.
                          Jest jeszcze Fabia II CGGB, ale tu nie ma o czym pisać.

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Enriquez
                            to zależy, czy masz taką opcję do wyboru w menu MFD. Licznik musi to fizycznie obsługiwać. Starsze FL też tego nie miały (do MY2010).
                            Miałem ustawione zmienne okresy miedzyprzegladowe i nie było opcji wyświetlania temperatury oleju. Więc w przed FL wersjach nie ma co o tym myśleć.

                            Komentarz


                            • #15
                              nie wiem, być może mógłbyś zastosować tą sprytną przelotkę od Kufateca?
                              Pozdrawiam
                              Marcin

                              Komentarz


                              • #16
                                E-mfa tak ale to chodzi chyba zamiast po Canie oryginalnego modułu zastawu głośnomówiącego do telefonu, a ja ma coś takiego u siebie wiec odpada. Widziałem gdzieś w necie, ze Polak wymyślił podobne urządzenie, wpina się w kostki liczników i ma podobne funkcje, a nawet o wiele więcej niż E-mfa. Pisałem do niego i nie przewiduje produkcji do OII i podobnych w najbliższym czasie.

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zatem jedyne wyjście, o ile zależy Ci na temperaturze to instalacja niezależnego czujnika i wyświetlacza/zegara do temperatury oleju. Nie wiem, czy to warte zachodu. Z drugiej strony słyszałem o jakiejś firmie, która ma w planach wprowadzenie do sprzedaży komputera do samochodu opartego na mikro PC, opartego między innymi na tym, że wpięty jest na stałe interfejs diagnostyczny. Komputer ma robić za radio, TV i Bóg wie co jeszcze. Jednakże nie widziałem tego jeszcze nigdzie.
                                  Pozdrawiam
                                  Marcin

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez piociel
                                    metan, w CGGA longlife? Pewny jesteś, że masz możliwość ustawienia u siebie zmiennego okresu między przeglądami?

                                    To podepnę się pod temat.
                                    Trochę już czasu minęło od mojej przygody ze zmianą trybu ze zmiennego na stały - jakieś 5kkm - ochłonąłem trochę. Po prosiłem o zmianę przy przeglądzie na 75 kkm. Chwilę później okazało się, że ustawili mi OQ0, gdzie nie pokazuje temperatury oleju. Oczywiście nikt w ASO nie był tego świadomy, że tak będzie i zdziwili się jak im to powiedziałem, że to normalne.
                                    Jakoś tak się przyzwyczaiłem się do tego, że zawsze jak startowałem zimnym samochodem to nie dociskałem gazu mocniej póki temp. oleju nie osiągnęła właściwej temperatury pracy czyli od 85 C. Przydatny bajer był. Poczytałem po forum i jadę z powrotem do ASO w celu uświadamiania, że jak przestawią mi na OQ2 to będę miał temperaturę oleju.
                                    I oczywiście ściana. Że to już się nie da, że oni nie mają możliwości wyboru przy zmianie czy to będzie OQ0 czy OQ2, tylko mogą kliknąć w komputerze "zmienny" albo "stały". Wierzyć mi się w to nie chce.
                                    Jak to Panowie w końcu jest?
                                    Kolego, od samego początku eksploatacji zrezygnowałem z zmiennego okresu przeglądów. Nie wiem czy mam teraz QG0 czy QG2 (chyba żaden), gdyż ustawiłem sobie VCDSem stały okres przeglądów na 5000km i 190dni, ale poprzednio miałem zmienny okres ustawiony na przebieg 9000-15000, dni 275-365. Bez względu na moje kombinacje, temp. oleju wyświetlała mi się zawsze.
                                    Pozdrawiam,
                                    Andys

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      o co kaman

                                      Cześć. W lipcu 2012r zakupiłem OII FL. Do dnia dzisiejszego przejechałem 9000 km. Komputer wyświetla informację, że do następnego przeglądu mam 16600 km lub 458 dni czy jakoś tak. Cały czas sugerowałem się tymi wskazaniami, aż nagle dzisiaj po otwarciu drzwi zauważyłem karteczkę z informacją, że następny przegląd za 15000 km lub czerwiec 2013r. Czy powinienem jechać na przegląd zgodnie ze wskazaniami komputera czy karteczki na słupku? Z tego co pamiętam to sprzedawca mówił, że zgodnie ze wskazaniami komputera ale z jakiegoś powodu ktoś wypełnił tę karteczkę. Z góry dziękuję za odpowiedź.
                                      marcel_n

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        marcel_n,

                                        to jest Twoja decyzja - były tu już rozprawki, czy jeździć co 15 czy 30 tysięcy - co 15 jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Powinno być to samo na liczniku i karteczce, ale to inna sprawa
                                        Pozdrawiam
                                        Marcin

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez Enriquez
                                          Powinno być to samo na liczniku i karteczce, ale to inna sprawa
                                          W moim przypadku karteczka/książka 15kkm/rok licznik 2 lata. Ale to chyba za sprawą wyświetlania temp oleju bo podobno jak na liczniku 15kkm/rok to nie ma temp oleju.



                                          CB Harry II ASC + Triflex

                                          Pozdrawiam Mirek!!

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            No to u mnie karteczka wskazuje 15000, a książka serwisowa i komp 30000. Nie wiem kto wypełniał karteczkę, a kto pozostałe rzeczy ale mogliby się zdecydować, a nie wprowadzać ludzi w błąd.
                                            marcel_n

                                            Komentarz

                                            POWRÓT NA GÓRĘ
                                            Pracuję...
                                            X